W latach 1887–1897 przy wyjeździe z Jarosławia w kierunku Przemyśla powstał kolejny kompleks wojskowy, czyli tak zwane koszary artyleryjskie. W skład tego założenia weszły między innymi budynki po folwarku jezuickim znajdujące się w niedalekiej odległości, a mianowicie przy klasztorze ss. Niepokalanego Poczęcia NMP. Na początku wybudowano baraki artylerii. Po 1906 r. kompleks powiększył się o parterowe budynki (rozlokowane wzdłuż drogi) oraz dwa jednopiętrowe budynki mieszkalne, w tym plac alarmowy, magazyny i warsztaty umieszczone na tyłach założenia.
Do 1914 r. koszary zajęte były przez 29. Pułk Armat Polowych Austro-Węgier. Był to oddział artylerii polowej cesarskiej i królewskiej Armii, utworzony 1 stycznia 1894 roku jako 29. Pułk Artylerii Dywizyjnej. Pułk wchodził w skład 10. Brygady Artylerii Polowej X Korpusu. Jednostka składała się z komendy, czterech baterii ośmiocentymetrowych armat polowych oraz baterii zapasowej.
W okresie działań związanych z I wojną światową w klasztorze ss. Niepokalanek znajdował się szpital Czerwonego Krzyża. Po I wojnie światowej w koszarach kwaterowała m.in. kampania 24. Dywizji Piechoty, 10. Dywizjon Artylerii Konnej oraz 10. Zapas Młodych Koni. Na terenie koszar istniała również Dywizyjna Szkoła Podchorążych Rezerwy.
Po II wojnie światowej w koszarach stacjonowały różne jednostki wojskowe oraz instytucje. W 2005 r. część wschodnia kompleksu koszarowego znalazła się w rękach prywatnych, zaś znajdujące się w pobliżu drogi budynki zostały rozebrane. Dawne koszary artyleryjskie, jako jedyne z wszystkich funkcjonujących kompleksów koszarowych, do dziś są użytkowane na potrzeby wojska.
Jest to kompleks koszarowy znajdujący się przy wjeździe do Jarosławia obok dawnych zakładów Jarlan. Zdjęcia trochę ciężko zrobić, przez to, że jest to nadal teren wojskowy. Kilka budynków jest świetnie zachowanych.