Stara skopiowana relacja z przed 3 lat , ale i pokaże nowe z niego fotorelacje..Witajcie
dawno nic nie dawałem nowego w tym najciekawszym ,tajemniczym (ostatnie archiwalne foty) i niedostępnym Punkcie Oporu Medyka..
Mam nadzieję że do zimy pokaże wszystkie jeszcze kilka schronów po polskiej stronie , a zimą pokażę wszystkie 9 obiektów na Ukraińskiej stronie... a kto wie czy nie jest ich tam więcej :hm:, i jeszcze jeden namacalny punkt oporu ,który był w 08-P.R.U... ale to na razie plany na "badania" terenowe :auto:
Dziś jednoizbowy schron ognia czołowego dla ciezkiej broni maszynowej , ada c.k.m-u (PK-4b) _gun_
Schron zapadnie mi na długo w pamięci , i nie tylko na przygody z Strażą Graniczną , ale na sam fakt że jest to jedyny schron ognia czolowego z otwartą przelotnia , jaki zachował sie i chyba jedyny typ jaki tu wybudowali... i powiem Wam że jadąc tydzień temu miałem wielka nadzieję że jest to schron og.czołowego z otwartą na przestrzał przelotnią ... jakiego brakuje mi do rysunku technicznego i kompletu rysunków tego typu schronów !!
I pech
schron wysadzony i trudno było by zrobić dokładne pomiary do rysunku... ale może w zimie sie udana spokojnie go pomierzyć i będę miał kolejny temat do klasyfikacji typów schronów Linii Mołota... :dobrze:
http://eksploracjapodkarpacie.pl/schrony-kwalifikacja-typy-rodzaje-itp-foto-info-dokumentacja/A dziś tradycyjnie na poczatek mapa z Tarego (na której naniosłem tez 9 schronów za granicami Polski) miejscowość na UA -Szeginia..
https://mapa.targeo.pl/linia-molotowa-przemysl/kategoria/2694/0971672Kilka skrinów na ktorych widac o dosłownie 120m oddaloną granicę państwa polskiego i dwa słynne juz OPPK...a o nich napisze zimą..
cdn...
: